FFF 10064555-232210HLF
10064555-232210HLF picture photo
Mfg. Part Number
10064555-232210HLF
Brief Description
CONN FPC TOP 23POS 0.3MM SMD R/A
Datasheet Download
10064555-232210HLF.pdf
Availability of 10064555-232210HLF
QUANTITY
10064555-232210HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10064555-232210HLF
Internal Part NumberEIS-10064555-232210HLF
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions23
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.037" (0.95mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeTapered
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic, Halogen Free
Actuator MaterialThermoplastic, Halogen Free
FeaturesSolder Retention
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10064555-232210HLF
Related Links10064555-, 10064555-232210HLF Datasheet, FFF Distributor
10064555-232210HLF Details Description
Related parts for 10064555-232210HLF
IC OTP 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADR 44POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4157 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 12 POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf