FFF 10064555-252110ELF
10064555-252110ELF picture photo
Mfg. Part Number
10064555-252110ELF
Brief Description
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A
Datasheet Download
10064555-252110ELF.pdf
Availability of 10064555-252110ELF
QUANTITY
10064555-252110ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10064555-252110ELF
Internal Part NumberEIS-10064555-252110ELF
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions25
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.037" (0.95mm)
Locking FeatureFlip Lock
Cable End TypeNotched
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Housing MaterialThermoplastic
Actuator MaterialThermoplastic
FeaturesSolder Retention
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10064555-252110ELF
Related Links10064555-, 10064555-252110ELF Datasheet, FFF Distributor
10064555-252110ELF Details Description
Related parts for 10064555-252110ELF
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
POT 22K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CORD 125V 18AWG 3ELEM BLACK 25PC datasheet.pdf
MOD IPM SLLIMM 30A 600V 25SDIP datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
26500 14C 14#16 P BY PLUG WC datasheet.pdf
330UF 30V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf
1.2 V Micropower, Precision Shunt Voltage Reference IC datasheet.pdf