FFF 10065490-120TRLF
10065490-120TRLF picture photo
Mfg. Part Number
10065490-120TRLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN RCPT
Datasheet Download
10065490-120TRLF.pdf
Availability of 10065490-120TRLF
QUANTITY
10065490-120TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10065490-120TRLF
Internal Part NumberEIS-10065490-120TRLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10065490-120TRLF
Related Links10065490, 10065490-120TRLF Datasheet, FFF Distributor
10065490-120TRLF Details Description
Related parts for 10065490-120TRLF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 3A MINI-PWR datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 48CT/8 IMPED datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DL MULT 20-PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 200MA 6.7 OHM datasheet.pdf
CAP CER 5PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 58V 1.05A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf