FFF 10065490-320TRLF
10065490-320TRLF picture photo
Mfg. Part Number
10065490-320TRLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN RCPT
Datasheet Download
10065490-320TRLF.pdf
Availability of 10065490-320TRLF
QUANTITY
10065490-320TRLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10065490-320TRLF
Internal Part NumberEIS-10065490-320TRLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10065490-320TRLF
Related Links10065490, 10065490-320TRLF Datasheet, FFF Distributor
10065490-320TRLF Details Description
Related parts for 10065490-320TRLF
BASE RACEWAY PWR LRG GY10' datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ADAPTER 32-QFP COOLRUNNER II datasheet.pdf
IC DSP 16BIT 533MHZ 400CSBGA datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 670MA 250 MOHM SMD datasheet.pdf
POT 5 OHM 150W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 0606 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf