FFF 10068597-12228LF
10068597-12228LF picture photo
Mfg. Part Number
10068597-12228LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
DDR3 240P V/T CLIP
Datasheet Download
10068597-12228LF.pdf
Availability of 10068597-12228LF
QUANTITY
10068597-12228LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10068597-12228LF
Internal Part NumberEIS-10068597-12228LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10068597
PackagingTray
Connector StyleDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10068597-12228LF
Related Links10068597, 10068597-12228LF Datasheet, FFF Distributor
10068597-12228LF Details Description
Related parts for 10068597-12228LF
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 35A TO-220F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ETHERNET TO 802.11 WLAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
GUARD, #8 SOLISTRAND datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT PLUG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf