FFF 10072353-S01-17ULF
10072353-S01-17ULF picture photo
Mfg. Part Number
10072353-S01-17ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR RA
Datasheet Download
10072353-S01-17ULF.pdf
Availability of 10072353-S01-17ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10072353-S01-17ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10072353-S01-17ULF
Internal Part NumberEIS-10072353-S01-17ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10072353-S01-17ULF
Related Links10072353-, 10072353-S01-17ULF Datasheet, FFF Distributor
10072353-S01-17ULF Details Description
Related parts for 10072353-S01-17ULF
CONN HDR BRKWAY .100 12POS VERT datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220AB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 25.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION STANDARD 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf