FFF 10075024-F01-20ALF
10075024-F01-20ALF picture photo
Mfg. Part Number
10075024-F01-20ALF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075024-F01-20ALF.pdf
Availability of 10075024-F01-20ALF
QUANTITY
10075024-F01-20ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075024-F01-20ALF
Internal Part NumberEIS-10075024-F01-20ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075024-F01-20ALF
Related Links10075024-, 10075024-F01-20ALF Datasheet, FFF Distributor
10075024-F01-20ALF Details Description
Related parts for 10075024-F01-20ALF
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 100K 3WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 50V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC MEMORY MOD TEMP SENSOR 8-DFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 80A TO-262 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC TELECOM SWITCH 150MA 8-SMD datasheet.pdf