FFF 10075024-S01-05ULF
10075024-S01-05ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075024-S01-05ULF
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075024-S01-05ULF.pdf
Availability of 10075024-S01-05ULF
QUANTITY
10075024-S01-05ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075024-S01-05ULF
Internal Part NumberEIS-10075024-S01-05ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package58
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075024-S01-05ULF
Related Links10075024-, 10075024-S01-05ULF Datasheet, FFF Distributor
10075024-S01-05ULF Details Description
Related parts for 10075024-S01-05ULF
CONN EUROCARD VERT 48POS PCB datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 750 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 64VQFN datasheet.pdf
BOARD DEMO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf