FFF 10075025-F01-06ALF
10075025-F01-06ALF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-F01-06ALF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
10075025-F01-06ALF.pdf
Availability of 10075025-F01-06ALF
QUANTITY
10075025-F01-06ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-F01-06ALF
Internal Part NumberEIS-10075025-F01-06ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-F01-06ALF
Related Links10075025-, 10075025-F01-06ALF Datasheet, FFF Distributor
10075025-F01-06ALF Details Description
Related parts for 10075025-F01-06ALF
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POT NV 128POS HV 10-USOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
26500 2C 2#16 S BY RECP LC datasheet.pdf
FILTER RC EMI 47 OHM 10PF 0805 datasheet.pdf