FFF 10075025-F01-36ULF
10075025-F01-36ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-F01-36ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK SHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075025-F01-36ULF.pdf
Availability of 10075025-F01-36ULF
QUANTITY
10075025-F01-36ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-F01-36ULF
Internal Part NumberEIS-10075025-F01-36ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-F01-36ULF
Related Links10075025-, 10075025-F01-36ULF Datasheet, FFF Distributor
10075025-F01-36ULF Details Description
Related parts for 10075025-F01-36ULF
FUSE HOLDER CART 32V 10A IN LINE datasheet.pdf
PLUG-IN CARD BLOCK 5.08MM 32POS datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
BERGSTRIP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL THRU PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1MM RA T/H datasheet.pdf