FFF 10075025-G01-32ULF
10075025-G01-32ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-G01-32ULF
Brief Description
CONN HEADER 32PS DL STR 2MM GOLD
Datasheet Download
10075025-G01-32ULF.pdf
Availability of 10075025-G01-32ULF
QUANTITY
10075025-G01-32ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-G01-32ULF
Internal Part NumberEIS-10075025-G01-32ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package16
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-G01-32ULF
Related Links10075025-, 10075025-G01-32ULF Datasheet, FFF Distributor
10075025-G01-32ULF Details Description
Related parts for 10075025-G01-32ULF
FIXED IND 330UH 137MA 6.4 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW MSD datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 10% BP 1808 datasheet.pdf
CRIMP TOOL FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf