FFF 10075025-G02-06ALF
10075025-G02-06ALF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-G02-06ALF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
10075025-G02-06ALF.pdf
Availability of 10075025-G02-06ALF
QUANTITY
10075025-G02-06ALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-G02-06ALF
Internal Part NumberEIS-10075025-G02-06ALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package580
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-G02-06ALF
Related Links10075025-, 10075025-G02-06ALF Datasheet, FFF Distributor
10075025-G02-06ALF Details Description
Related parts for 10075025-G02-06ALF
IC TV/VCR CTRL 24K OTP 40-DIP datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC60H/AE60G/HPK60H datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B SRAM 28SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 20W D2PAK datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.225V 0.735W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 410MW SOD123 datasheet.pdf