FFF 10075025-S01-28ULF
10075025-S01-28ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-S01-28ULF
Brief Description
MINITEK SHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075025-S01-28ULF.pdf
Availability of 10075025-S01-28ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10075025-S01-28ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-S01-28ULF
Internal Part NumberEIS-10075025-S01-28ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package19
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-S01-28ULF
Related Links10075025-, 10075025-S01-28ULF Datasheet, FFF Distributor
10075025-S01-28ULF Details Description
Related parts for 10075025-S01-28ULF
CAP CER 300PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 120W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG BST 4.5V 1.9A SYNC 9DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 22SIP datasheet.pdf
RES 61.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf