FFF 10075025-S01-50ULF
10075025-S01-50ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-S01-50ULF
Brief Description
MINITEK SHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075025-S01-50ULF.pdf
Availability of 10075025-S01-50ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10075025-S01-50ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-S01-50ULF
Internal Part NumberEIS-10075025-S01-50ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-S01-50ULF
Related Links10075025-, 10075025-S01-50ULF Datasheet, FFF Distributor
10075025-S01-50ULF Details Description
Related parts for 10075025-S01-50ULF
CONN HEADER 16PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 250V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 5.2VOUT 2A SMT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 BRASS 7/8" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A AXIAL datasheet.pdf