FFF 10077331-00507LF
10077331-00507LF picture photo
Mfg. Part Number
10077331-00507LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN SATA PLUG 13POS SLD R/A SMD
Datasheet Download
10077331-00507LF.pdf
Availability of 10077331-00507LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10077331-00507LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10077331-00507LF
Internal Part NumberEIS-10077331-00507LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Nov/2015
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug, Shrouded
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10077331-00507LF
Related Links10077331, 10077331-00507LF Datasheet, FFF Distributor
10077331-00507LF Details Description
Related parts for 10077331-00507LF
MOSFET N-CH 30V 4.5A TSMT6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf