FFF 10081530-12248LF
10081530-12248LF picture photo
Mfg. Part Number
10081530-12248LF
Datasheet Download
10081530-12248LF.pdf
Availability of 10081530-12248LF
QUANTITY
10081530-12248LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10081530-12248LF
Internal Part NumberEIS-10081530-12248LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10081530
PackagingTray
Connector StyleRDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10081530-12248LF
Related Links10081530, 10081530-12248LF Datasheet, FFF Distributor
10081530-12248LF Details Description
Related parts for 10081530-12248LF
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 81 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE GLAND 1/2" 7-12MMHOLE NEMA datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 860MA 133 MOHM datasheet.pdf