FFF 10081530-122A7LF
10081530-122A7LF picture photo
Mfg. Part Number
10081530-122A7LF
Datasheet Download
10081530-122A7LF.pdf
Availability of 10081530-122A7LF
QUANTITY
10081530-122A7LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10081530-122A7LF
Internal Part NumberEIS-10081530-122A7LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10081530
PackagingTray
Connector StyleRDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10081530-122A7LF
Related Links10081530, 10081530-122A7LF Datasheet, FFF Distributor
10081530-122A7LF Details Description
Related parts for 10081530-122A7LF
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK TEST HVY DUTY MACRO EXT WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 0606 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A SMC datasheet.pdf