FFF 10081531-11117LF
10081531-11117LF picture photo
Mfg. Part Number
10081531-11117LF
Datasheet Download
10081531-11117LF.pdf
Availability of 10081531-11117LF
QUANTITY
10081531-11117LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10081531-11117LF
Internal Part NumberEIS-10081531-11117LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10081531
PackagingTray
Connector StyleRDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10081531-11117LF
Related Links10081531, 10081531-11117LF Datasheet, FFF Distributor
10081531-11117LF Details Description
Related parts for 10081531-11117LF
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 63A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf