FFF 10085303-6110PELF
10085303-6110PELF picture photo
Mfg. Part Number
10085303-6110PELF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
SLIM LINE SATA 7+6P PLUG
Datasheet Download
10085303-6110PELF.pdf
Availability of 10085303-6110PELF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10085303-6110PELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10085303-6110PELF
Internal Part NumberEIS-10085303-6110PELF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSlimline Sata plug 23/Apr/2014
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10085303-6110PELF
Related Links10085303, 10085303-6110PELF Datasheet, FFF Distributor
10085303-6110PELF Details Description
Related parts for 10085303-6110PELF
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK 22.10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 1-9BIT 24DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IGBT MOD CHOP 600V 150A U SER datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf