FFF 10085305-2010ELF
10085305-2010ELF picture photo
Mfg. Part Number
10085305-2010ELF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
SLIM LINE SATA 7+6P PLUG
Datasheet Download
10085305-2010ELF.pdf
Availability of 10085305-2010ELF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10085305-2010ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10085305-2010ELF
Internal Part NumberEIS-10085305-2010ELF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSlimline Sata plug 23/Apr/2014
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10085305-2010ELF
Related Links10085305, 10085305-2010ELF Datasheet, FFF Distributor
10085305-2010ELF Details Description
Related parts for 10085305-2010ELF
FIXED IND 8.2MH 26MA 119 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 125MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TVSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 7W datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 1CH 2.7-5.5V 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
QSFP MM50 OM2 ASSY OFNP datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf