FFF 10087120-150LF
10087120-150LF picture photo
Mfg. Part Number
10087120-150LF
Datasheet Download
10087120-150LF.pdf
Availability of 10087120-150LF
QUANTITY
10087120-150LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10087120-150LF
Internal Part NumberEIS-10087120-150LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10087120-150LF
Related Links1008712, 10087120-150LF Datasheet, FFF Distributor
10087120-150LF Details Description
Related parts for 10087120-150LF
CONN INSERT 3POS FMALE STD LATCH datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 15NS 80QFP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT666 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS TIN datasheet.pdf
ADAPTER 48-TQFP PACCLK5510V datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 36A 0.27 MOHM datasheet.pdf