FFF 10087452-106HLF
10087452-106HLF picture photo
Mfg. Part Number
10087452-106HLF
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
10087452-106HLF.pdf
Availability of 10087452-106HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10087452-106HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10087452-106HLF
Internal Part NumberEIS-10087452-106HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.138" (3.50mm)
Mounting TypePress Fit
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10087452-106HLF
Related Links1008745, 10087452-106HLF Datasheet, FFF Distributor
10087452-106HLF Details Description
Related parts for 10087452-106HLF
CONN ADAPT N PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 16POS PNL MNT datasheet.pdf
GSP2 APPLIANCE INLET 15A 70 datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf