FFF 10091767-00C-20DLF
10091767-00C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-00C-20DLF
Brief Description
CONN HEADER 4PR 6COL VERT
Datasheet Download
10091767-00C-20DLF.pdf
Availability of 10091767-00C-20DLF
QUANTITY
10091767-00C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-00C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-00C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Signal Pairs, 27 Ground
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Color-
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-00C-20DLF
Related Links10091767-, 10091767-00C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-00C-20DLF Details Description
Related parts for 10091767-00C-20DLF
IC SRAM 16KBIT 25NS 52QFP datasheet.pdf
SLEEVE 5.59MM ELEPHANT GREY datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 3POS datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMBJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf