FFF 10091767-A0C-10B
10091767-A0C-10B picture photo
Mfg. Part Number
10091767-A0C-10B
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-A0C-10B.pdf
Availability of 10091767-A0C-10B
QUANTITY
10091767-A0C-10B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-A0C-10B
Internal Part NumberEIS-10091767-A0C-10B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-A0C-10B
Related Links10091767, 10091767-A0C-10B Datasheet, FFF Distributor
10091767-A0C-10B Details Description
Related parts for 10091767-A0C-10B
OSC XO 1.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 49VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 14.66V 400MW SOD323F datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf