FFF 10091767-Q0C-20DLF
10091767-Q0C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-Q0C-20DLF
Brief Description
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-Q0C-20DLF.pdf
Availability of 10091767-Q0C-20DLF
QUANTITY
10091767-Q0C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-Q0C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-Q0C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
FeaturesKey
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-Q0C-20DLF
Related Links10091767-, 10091767-Q0C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-Q0C-20DLF Details Description
Related parts for 10091767-Q0C-20DLF
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.5MM 12POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
CABLE SMA BULK TO FAKRA CODE D datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf