FFF 10091836-E0J-20DLF
10091836-E0J-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-E0J-20DLF
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-E0J-20DLF.pdf
Availability of 10091836-E0J-20DLF
QUANTITY
10091836-E0J-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-E0J-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-E0J-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-E0J-20DLF
Related Links10091836-, 10091836-E0J-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-E0J-20DLF Details Description
Related parts for 10091836-E0J-20DLF
RES ARRAY 9 RES 33K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA TIN datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
ST-08P1N8A9K02S datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf