FFF 10091836-E0J-20DLF
10091836-E0J-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-E0J-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-E0J-20DLF.pdf
Availability of 10091836-E0J-20DLF
QUANTITY
10091836-E0J-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-E0J-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-E0J-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-E0J-20DLF
Related Links10091836-, 10091836-E0J-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-E0J-20DLF Details Description
Related parts for 10091836-E0J-20DLF
IC OPAMP INSTR 3.4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONN JACK 20POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IND DELAY LINE 2.0NS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
DC-DC 1W DUAL O/P SIP UNREG datasheet.pdf
140UF 75V 16.1X33.4 105C RAD datasheet.pdf