FFF 10091836-T0J-20DLF
10091836-T0J-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-T0J-20DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-T0J-20DLF.pdf
Availability of 10091836-T0J-20DLF
QUANTITY
10091836-T0J-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-T0J-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-T0J-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-T0J-20DLF
Related Links10091836-, 10091836-T0J-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-T0J-20DLF Details Description
Related parts for 10091836-T0J-20DLF
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP datasheet.pdf
RES SMD 3.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 12POS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf