FFF 10091836-Y0J-70DLF
10091836-Y0J-70DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-Y0J-70DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 4PVH 4COL NK
Datasheet Download
10091836-Y0J-70DLF.pdf
Availability of 10091836-Y0J-70DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091836-Y0J-70DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-Y0J-70DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-Y0J-70DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package304
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-Y0J-70DLF
Related Links10091836-, 10091836-Y0J-70DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-Y0J-70DLF Details Description
Related parts for 10091836-Y0J-70DLF
ESD HANDLER 12-3/4X7-3/4X2-1/4 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf