FFF 10093084-2020LF
10093084-2020LF picture photo
Mfg. Part Number
10093084-2020LF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE ASSY QSFP+ 30AWG 2M
Datasheet Download
10093084-2020LF.pdf
Availability of 10093084-2020LF
QUANTITY
10093084-2020LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10093084-2020LF
Internal Part NumberEIS-10093084-2020LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors and Cable Assemblies
PCN Design/SpecificationHSIO Cable Assembly Cable Plug 11/Feb/2015
Multiple Devices Design 29/Sep/2015
Standard Package20
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series-
Cable ConnectorsQSFP+ 4x
Number of Positions38
Connector TypePlug to Plug
GenderMale to Male
Fastening TypeLatch Lock, Push-Pull
FeaturesPassive, Pull Tab
Cable TypeRound
UsageExternal
Length6.56' (2.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact0.5A
Frequency - Max10 Gbps
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10093084-2020LF
Related Links1009308, 10093084-2020LF Datasheet, FFF Distributor
10093084-2020LF Details Description
Related parts for 10093084-2020LF
IC DSP FIXED PT 120 MIPS 144-BGA datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER XSR 2POS .6MM IDC datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END MALE 6POS 6' datasheet.pdf
10GBASE-T DISCRETE 5CH datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 BK GY E datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf