E-Switch 100DP4T6B12VS5RE
100DP4T6B12VS5RE picture photo
Mfg. Part Number
100DP4T6B12VS5RE
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
100DP4T6B12VS5RE.pdf
Availability of 100DP4T6B12VS5RE
QUANTITY
100DP4T6B12VS5RE Order Process
Ship out your order
Specifications of 100DP4T6B12VS5RE
Internal Part NumberEIS-100DP4T6B12VS5RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
CircuitDPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeFlat Anti-Rotation
Actuator Length11.43mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100DP4T6B12VS5RE
Related Links100DP4T6, 100DP4T6B12VS5RE Datasheet, E-Switch Distributor
100DP4T6B12VS5RE Details Description
Related parts for 100DP4T6B12VS5RE
FUSE PTC 0.14A 60V RESET SMD T/R datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
2578 APPLIANCE INLET 7A 70C datasheet.pdf
RES 162K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ELECT COND TRANSFER 3/4"X5YDS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1KV 16A DO4 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 100W datasheet.pdf