API Delevan 100R-150M
100R-150M picture photo
Mfg. Part Number
100R-150M
Brief Description
FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM
Datasheet Download
100R-150M.pdf
Availability of 100R-150M
QUANTITY
100R-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-150M
Internal Part NumberEIS-100R-150M
Material - CoreIron
Inductance15nH
Tolerance±20%
Current Rating492mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-150M
Related Links100R, 100R-150M Datasheet, API Delevan Distributor
100R-150M Details Description
Related parts for 100R-150M
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 330W datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SSOP datasheet.pdf
IC AMP VERY LO NOISE 5X6MM 22LD datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.6A SOT89 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CORD 4 POS FEMALE 20M 22 AWG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf