API Delevan 100R-221F
100R-221F picture photo
Mfg. Part Number
100R-221F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM
Datasheet Download
100R-221F.pdf
Availability of 100R-221F
QUANTITY
100R-221F Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-221F
Internal Part NumberEIS-100R-221F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±1%
Current Rating274mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-221F
Related Links100R, 100R-221F Datasheet, API Delevan Distributor
100R-221F Details Description
Related parts for 100R-221F
CHOKE COMMON MODE 1.0MH PC MNT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V X8G 0603 datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL FLAG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf