API Delevan 100R-221F
100R-221F picture photo
Mfg. Part Number
100R-221F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM
Datasheet Download
100R-221F.pdf
Availability of 100R-221F
QUANTITY
100R-221F Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-221F
Internal Part NumberEIS-100R-221F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±1%
Current Rating274mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-221F
Related Links100R, 100R-221F Datasheet, API Delevan Distributor
100R-221F Details Description
Related parts for 100R-221F
CAP CER 91PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 1.5A SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 8.06 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf