API Delevan 100R-332F
100R-332F picture photo
Mfg. Part Number
100R-332F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 84MA 2.2 OHM
Datasheet Download
100R-332F.pdf
Availability of 100R-332F
QUANTITY
100R-332F Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-332F
Internal Part NumberEIS-100R-332F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating84mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq37 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant65MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-332F
Related Links100R, 100R-332F Datasheet, API Delevan Distributor
100R-332F Details Description
Related parts for 100R-332F
CONN HEADER .100 SINGL STR 3POS datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
HEAT SINK 17MM X 17MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FLOW-CTRL 48BIT 7-5NS 324-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.14V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf