API Delevan 100R-391F
100R-391F picture photo
Mfg. Part Number
100R-391F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM
Datasheet Download
100R-391F.pdf
Availability of 100R-391F
QUANTITY
100R-391F Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-391F
Internal Part NumberEIS-100R-391F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series100R
PackagingBulk
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±1%
Current Rating237mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant200MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-391F
Related Links100R, 100R-391F Datasheet, API Delevan Distributor
100R-391F Details Description
Related parts for 100R-391F
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 145MA 3.5 OHM datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf