Parlex Corp. 100R13-457B
100R13-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R13-457B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 13POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R13-457B.pdf
Availability of 100R13-457B
QUANTITY
100R13-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R13-457B
Internal Part NumberEIS-100R13-457B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors13
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R13-457B
Related Links100R1, 100R13-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R13-457B Details Description
Related parts for 100R13-457B
CONN HEADER RT/A 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN HEADER 84PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.86V 1W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 16A datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 484BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf