Parlex Corp. 100R19-76B
100R19-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R19-76B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 19POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R19-76B.pdf
Availability of 100R19-76B
QUANTITY
100R19-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R19-76B
Internal Part NumberEIS-100R19-76B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors19
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R19-76B
Related Links100R1, 100R19-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R19-76B Details Description
Related parts for 100R19-76B
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
IC LASR DRVR 1.25GBPS 3.6V 16MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MF JR HCS VERT HDR ASSY TIN V-0 datasheet.pdf
LASER/INKJET LABEL datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 4LCC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf