Parlex Corp. 100R21-152B
100R21-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R21-152B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 21POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R21-152B.pdf
Availability of 100R21-152B
QUANTITY
100R21-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R21-152B
Internal Part NumberEIS-100R21-152B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors21
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R21-152B
Related Links100R2, 100R21-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R21-152B Details Description
Related parts for 100R21-152B
CABLE BNC MALE RG223/U 10FT datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 300MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf