Parlex Corp. 100R22-127B
100R22-127B picture photo
Mfg. Part Number
100R22-127B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 22POS 1MM 5"
Datasheet Download
100R22-127B.pdf
Availability of 100R22-127B
QUANTITY
100R22-127B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R22-127B
Internal Part NumberEIS-100R22-127B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors22
Pitch0.039" (1.00mm)
Length5.00" (127.00mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R22-127B
Related Links100R2, 100R22-127B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R22-127B Details Description
Related parts for 100R22-127B
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 16-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 28POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC CMF 2PAIR 5GBPS 10XDFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.3A 85.5 MOHM datasheet.pdf
FUSE LK CPS H 005A RB 23" datasheet.pdf