Parlex Corp. 100R22-51B
100R22-51B picture photo
Mfg. Part Number
100R22-51B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 22POS 1MM 2"
Datasheet Download
100R22-51B.pdf
Availability of 100R22-51B
QUANTITY
100R22-51B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R22-51B
Internal Part NumberEIS-100R22-51B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors22
Pitch0.039" (1.00mm)
Length2.00" (50.80mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R22-51B
Related Links100R2, 100R22-51B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R22-51B Details Description
Related parts for 100R22-51B
CONN RECEPT 8POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
FAN BLOWER 175X54MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CMD SOCKET TERMINALS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf