Parlex Corp. 100R23-203B
100R23-203B picture photo
Mfg. Part Number
100R23-203B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 8"
Datasheet Download
100R23-203B.pdf
Availability of 100R23-203B
QUANTITY
100R23-203B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R23-203B
Internal Part NumberEIS-100R23-203B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors23
Pitch0.039" (1.00mm)
Length8.00" (203.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R23-203B
Related Links100R2, 100R23-203B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R23-203B Details Description
Related parts for 100R23-203B
IC DAC 12BIT MULT PARALL 20SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 6CH I2C 32BGA datasheet.pdf
DATAMATE L-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf
12-Bit, 80/105/125/150 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf