Parlex Corp. 100R23-457B
100R23-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R23-457B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R23-457B.pdf
Availability of 100R23-457B
QUANTITY
100R23-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R23-457B
Internal Part NumberEIS-100R23-457B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors23
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R23-457B
Related Links100R2, 100R23-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R23-457B Details Description
Related parts for 100R23-457B
CONN HEADER 36POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RING 14-16AWG #8 BLUE PIDG datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
SWITC STRGHT LVR SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 30 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
IC HIGH SIDE SWITCH 1CH 8-TSSOP datasheet.pdf
SC 3.81/06/180G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
MICRO 100 F 12 YEL JACKP datasheet.pdf