Parlex Corp. 100R23-457B
100R23-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R23-457B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R23-457B.pdf
Availability of 100R23-457B
QUANTITY
100R23-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R23-457B
Internal Part NumberEIS-100R23-457B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors23
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R23-457B
Related Links100R2, 100R23-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R23-457B Details Description
Related parts for 100R23-457B
RES SMD 66.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 68POS datasheet.pdf
SWITCH SNAP MINI HINGE ANG PCB datasheet.pdf
CONN RECEPT 3POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 12PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 4.4UH 14A 1.8 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 255K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf