Parlex Corp. 100R24-152B
100R24-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R24-152B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 24POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R24-152B.pdf
Availability of 100R24-152B
QUANTITY
100R24-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R24-152B
Internal Part NumberEIS-100R24-152B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors24
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R24-152B
Related Links100R2, 100R24-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R24-152B Details Description
Related parts for 100R24-152B
BATTERY PACK NIMH 8.4V 1550MAH datasheet.pdf
IC QUAD POWER DIST SW 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 28POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS PINS datasheet.pdf