Parlex Corp. 100R29-152B
100R29-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R29-152B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 29POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R29-152B.pdf
Availability of 100R29-152B
QUANTITY
100R29-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R29-152B
Internal Part NumberEIS-100R29-152B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Cable TypeFFC
Number of Conductors29
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R29-152B
Related Links100R2, 100R29-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R29-152B Details Description
Related parts for 100R29-152B
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 4K 20DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 3.5 DIGIT W/LCD 40-DIP datasheet.pdf
HOLDER CR2032 GOLD LEADS SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 12A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 10.9KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 9SIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf