Parlex Corp. 100R30-152B
100R30-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R30-152B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R30-152B.pdf
Availability of 100R30-152B
QUANTITY
100R30-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R30-152B
Internal Part NumberEIS-100R30-152B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R30-152B
Related Links100R3, 100R30-152B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R30-152B Details Description
Related parts for 100R30-152B
LED 7-SEG SGL CA RED RHDP .56" datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
IC 8BIT BINARY COUNTR 3ST 16SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 3A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 17.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 2512 datasheet.pdf