Parlex Corp. 100R4-457B
100R4-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R4-457B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 4POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R4-457B.pdf
Availability of 100R4-457B
QUANTITY
100R4-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R4-457B
Internal Part NumberEIS-100R4-457B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors4
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R4-457B
Related Links100R4, 100R4-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R4-457B Details Description
Related parts for 100R4-457B
CONN HEADER 20POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
ENCODER 128PPR DISK ASSY SHAFT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 2220 datasheet.pdf
ANT WHIP BL 47-50MHZ datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY 6CH 40QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf