Parlex Corp. 100R6-203B
100R6-203B picture photo
Mfg. Part Number
100R6-203B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 8"
Datasheet Download
100R6-203B.pdf
Availability of 100R6-203B
QUANTITY
100R6-203B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R6-203B
Internal Part NumberEIS-100R6-203B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Conductors6
Pitch0.039" (1.00mm)
Length8.00" (203.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R6-203B
Related Links100R6, 100R6-203B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R6-203B Details Description
Related parts for 100R6-203B
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 32MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 10% 10V RADIAL datasheet.pdf
10M CAGD HIGH FLEXPWRBRK CABLE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC PMU CHARGER/BKLT DVR 36QFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf