Rubycon 100SEV22M8X10.5
100SEV22M8X10.5 picture photo
Mfg. Part Number
100SEV22M8X10.5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Datasheet Download
100SEV22M8X10.5.pdf
Availability of 100SEV22M8X10.5
QUANTITY
100SEV22M8X10.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 100SEV22M8X10.5
Internal Part NumberEIS-100SEV22M8X10.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSEV
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current130mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100SEV22M8X10.5
Related Links100SEV2, 100SEV22M8X10.5 Datasheet, Rubycon Distributor
100SEV22M8X10.5 Details Description
Related parts for 100SEV22M8X10.5
IC FPGA 448 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .050" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO220AC datasheet.pdf
DIES MALE/FEMALE CPLR 14-22 AWG datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIBER COND PATCH CABLE ST/LC 3FT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.51UF RADIAL datasheet.pdf